RAAMATUBLOGI   2020  (3)

 

ALLA PUGATŠOVA elu ja imelised seiklused    Aleksei Beljakov  2019 / 2019

Faktirohke põhjalik elulooraamat kuulsast lauljannast, kes ikka veel hullutab oma sarmiga pea poolt maailma. Kahjuks on autor teksti kokku pannud kaudsete kroonikate, kirjutiste, salvestiste ja sõprade-vaenlaste arvamustele toetudes. Primadonna enda otsene arvamus asjadest puudub, olevat keeldunud intervjuust. Samas on lauljanna ümber alati keerlenud ja üles keerutatud mahlakaid kuulujutte, nii et on lugeja enda asi, mida uskuda, mida mitte. Lõplikku tõde ja vastuseid siit raamatust ilmselt ei leia (ega ka mitte kusagilt mujalt), kuid saame siiski laiapinnalise ülevaate nõuka-aegsest ja postsovjetlikust estraadimaailmast idapiiri taga. Kes selle teemaga on varem ka kokku puutunud, see kindlasti naudib.

 

PEHME PUUDUTUS   Maeve Haran 1999 / 2005

Ajaviiteromaan sellest, kuidas lumehelbekeste põlvkond täisealiseks saades päriseluga esimesi kokkupuuteid teeb, oma piire katsetab ning iseenda ja maailma kohta palju huvitavat avastab. Palju läänelikku elu- ja mõttelaadi ning sünnist surmani ainult eneseotsingutel kulgevaid tegelasi. Allteksti ja sügavaid mõtteid ei sisalda, aga see pole ka olnud autori eesmärk. Eks lahutagem siis meelt.

 

MINEVIKU PEEGELDUSED   Debbie Macomber  1986 / 2015

Üks ajast ja arust armukolmnurga raamat. Ettearvatult õnneliku lõpuga loomulikult. Igavapoolne lugemine kahjuks - valige midagi muud.