RAAMATUBLOGI   2019  (6)

 

VOODIS HEA    Jennifer Weiner  2001 / 2017

Lihtne lugu ürgsel teemal armastusest ja perekonnast. Mitte nii lame kui pealkirjast arvata võiks, aga ka mitte midagi uut ja huvitavat. Kõlbab lugeda, kui vajate restarti, blokauti  või totaalset väljalogimist. Või kui põete oma kehakumeruste pärast. Meenutatakse, et pseudoprobleemidest vabanemiseks on kiireim tee pärisprobleemidega põrkuda.

 

SINA MINU KÕRVAL JA MAAILM MEIE VAHEL    Nicola Yoon   2014 / 2016

Noortekas armastusest, mis võib tappa. Kuidas me ise endile tõdesid ja valesid välja mõtleme ja lõpuks elamegi oma väljamõeldud maailmades. Mis vahe on armastusel ja klammerdumisel. Kas laululindu saab pidada puuris. Ilus südamlik lugu noorele sihtgrupile. Küpsem lugeja vajab natuke rohkemat. 

 

PAANIKA  KOHVRIS  Jelena Ahtjorskaja  2014 / 2015

Seda raamatut suudavad lõpuni mõista ainult sünnipärased nõukogude inimesed, nagu minulgi seda juhust oli olla. Nii lihtne, nii keeruline, iga lause kui nostalgiapomm reklaamtulede sõjas. Odessiitide uus kogukond Brighton Beachil. Kuidas eitada elatud elu, kuidas toime tulla mälestustega. Jah, ka unustuste jõel on kallas kahel pool ja see on suurepärane raamat. Iga lause on vaimukas, meeleolukas, mitmetasandiline. Braavo! Mõnikord ongi ainus mõte totaalses mõttetuses. 

 

EHTNE PETIS   E. Lockhart  2017 / 2018

Ehtne triller pubekast, kes peab ennast ämblikmeheks, sõjaprintsess Xsenaks, Batman´iks - ühesõnaga võitmatuks maailma nabaks ja käitub vastavalt. Humoorikas vahva piltlik õudukas kübermaailma nupukast heidikust, kellele miski pole püha. Liiga segamini mikserdatud struktuuriga, aga õpetliku ivaga kaasahaarav noortekas.

 

ÜKSINDUSSE   Jon Krakauer  1996 / 2008

Mis juhtub, kui idealiseerid põlisloodust ja iseennast selles sedavõrd, et kaotad reaalsustaju sootuks. Lumehelbekeste põlvkonna esindaja ürgmetsas kaks kätt taskus teel oma ideaalmaastike poole. Oma huku poole.  Õpetlik tõestisündinud lugu väärjumalate kummardajast ja tema õnnetust hirmsast saatusest. Kuidas ka ei tahaks üle oma varju hüpata - igal asjal on piirid. Kahjuks.

 

PARANDADA ELAVAID  Maylis de Kerangal  2014 / 2018

Pööraselt intensiivne, katastroofiliselt tundeline, tapvalt tihe, häirivalt teaduslik lähenemine kõhedusttekitavale olukorrale, mil osa surnud inimesest äratatakse uuele elule hoopis teises veel elavas inimeses. Jah, see on aus ja otsekohene elundisiirdamise lugu nii doonori- kui retsipiendipoolsest vaatevinklist. Väga raske teema, aga õnneks on inimesi, kes selle käsitlemisest energiat saavad ja sellest auga välja tulevad. Ka autori võib julgesti sellesse nimekirja panna.