GALLERIES / GALERIID

. . .
. . .

 

Pildistamist alustasin kauges lapsepõlves enamikule minuvanustele esimeseks mängukanniks olnud Smena 8M-iga, millega tegin mustvalgeid udupilte ilmuti ja kinnitiga kaussides solistades ja vannitoast pimikut ehitades. See on masin, mis uppus paadimatkal Koiva jõe põhja ja töötas pärast kuivatamist jälle edasi, ainult pool filmi oli rikutud. 1982. aastal asendasin selle Zenit ET-ga. Siis tulid moodi värvilised slaidid kuulsal Saksa ORWO-Chromi filmil. 2000.aastal ostsime Sony videokaamera DCR-TRV20E, millega tegime esimesed digifotod lahutusega üks megapiksel. Paralleelselt kaameraga oli käigus Pentax MC10, mille teleobjektiivi tuli manuaalselt teravustada ja mikrovõteteks kasutada peotäit vaherõngaid.

Esimene tõeline digifotoaparaat jõudis meie peresse 2000. aasta lõpul - see oli Fujifilm FinePix S602 Zoom. See lohiseva nimega tehnikaime tiris meid lõplikult digiajastusse ja Pentax koos oma kalli optikaga leidis edaspidi üha vähem kasutust. Kahe viimatimainituga on tehtud ka kõik minu "Herbaariumi" sarja raamatute ja virtuaalse herbaariumi pildid. 

2004. aastal ostsime uue Fujifilm FinePix S7000 Zoomi, millest sai minu lemmikfotokas läbi aegade. Kahjuks kulus suure töökoormuse all kannatanud pildimasina objektiivi sees olnud liikuv kaabel kolme aastaga katki ja seda ei õnnestunud parandada ei Eeesti- ega Soomemaal. Teenekat sõpra taga nuttes ostsime 2007. aastal järgmiseks lahingukaaslaseks Sony DSC-H2, mille loovutasime mõne aasta pärast sõpradest loodusinimeste perele, kelle kogu vara hävis tulekahjus. Endale ostsime  Canon PowerShot SX20 IS. Selle firma aparaate ma ei ole enda jaoks kuidagi suutnud kodustada. No ei istu mulle Canoni menüüd ja värgid. Värvilahendus ei olnud ka suurem asi. Kinkisin selle aparaadi pojale ja praegu töötan Sony SLT-A65 peegelkaameraga, millel on lisaks Tamroni "toru" ja vaherõngad.